hlavicka usmevy 2.jpg

Úvodní strana

DENTÁLNÍ  HYGIENISTKA

....Dentální hygienistka je odbornice, která používá vědeckých metod ke kontrole a prevenci stomatologických onemocnění.

....Dentální hygienistky najdeme v ordinacích některých zubních lékařů, jejichž práci vlastně doplňují. Stomatolog se většinou zabývá až důsledky naší nedostatečné ústní hygieny, naproti tomu dentální hygienistka se snaží těmto obtížím předcházet.

....V praxi to znamená, že s vámi nacvičí správnou techniku čištění zubů, důkladně čistí jak celý povrch zubů, tak i mezizubní prostory. Poradí, které zubní pasty a kartáčky používat, vysvětlí důležitost používání doplňků dentální hygieny jako jsou dentální nitě, mezizubní kartáčky apod. V ordinaci vám může dentální hygienistka odstranit zubní kámen, profesionálně vyčistit mezizubní prostory nebo vyleštit povrch zubů. Dentální hygienistky rovněž provádí bělení zubů, zabývají se i možným zdobením zubů šperky.

....V roce 1996 se Česká republika rozhodla vytvořit novou stomatologickou profesi dentální hygienistky. Oficiální učební dokument uvádí pro obor Diplomovaná dentální hygienistka, že absolvent tohoto studijního oboru je připraven pro činnost vyššího zdravotnického pracovníka s vyšším odborným vzděláním v oblasti léčebné péče jako člen stomatologického týmu se stanovenou působností.
2
 
Beyond Polus

Beyond Polus

.... ukázkové video přístroje...

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (167 | 75%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one